ویژگی های درب و پنجره آلومینیومی

 

انواع  درب و پنجره آلومینیومی

آلومینیوم ساده (Normal)

شامل دو نوع پروفیل ST  و کرونت(Coronet)  می باشد که درب و پنجره های آلومینیومی پرکاربرد در ایران محسوب می شوند و تفاوت آنها در هندسه سطح مقطع پروفیل آلومینیومی آنها است.

با توجه به مزایای پنجره ST  نسبت به کرونت در حال حاضر تقریبا پنجره کرونت در بازار مصرف نمی شود زیرا پنجره های کرونت علاوه بر عایق نبودن به دلیل قفل بست نامناسب و نصب ضعیف یراق آلات ، بعد از مدتی سست شده و هوابندی آنها به درستی صورت نمی گیرد.

ولی پنجره های ST  دارای پروفیل قوی تر بوده و یراق آلات با کیفیت بهتری روی انها نصب می شوند.

آلومینوم ترمال بریک (Thermal break)

ضعف عمده درب و پنجره های آلومینیومی، عایق نبودن نسبت به حرارت می باشند که برای رفع این نقص کارشناسان و متخصصین صنعت آلومینیوم مبادرت به طراحی و تولید نوع جدیدی از پروفیل آلومینیومی به نام ترمال بریک نمودند.

پروفیل های ترمال بریک مورد استفاده در صنعت ساخت درب و پنجره با تعبیه یک تسمه از جنس پلی آمید که تا ۲۲۰ درجه حرارت و ۵۰ درجه برودت را تحمل می کند، ایجاد می شوند.

این سیستم، عایق بسیار خوبی برای آلومینیوم بوده و استفاده از پوشش آنادایزینگ(Anodizing) باعث میشود که هم رنگ های بسیار زیبا و دلنشتین برای ساختمان خود داشته باشید و هم با توجه به عایق بودن این پروفیل، با استفاده از این سیستم شاهد دوام آن در مقابل شرایط جوی نامناستب باشید.

آلیاژ آلومینیوم مورد استفاده در ساخت پروفیل های درب و پنجره آلومینیومی، آلومینیوم ۶۰۶۳ می باشد.

چوب آلومینیوم (Alu Wood)

لایه داخلی پروفیل از جنس چوب و  لایه بیرونی از جنس آلومینیوم بوده و به عبارت دیگر در حقیقت یک پروفیل ترکیبی است.