پارتیشن ‌ها برای جدا سازی و بخش بندی فضا در ادارات و شرکت‌ ها کاربرد دارند و دارای انواع مختلفی هستند که بسته به نیاز خود میتوانید یکی از آنها را انتخاب و برای فضای خود از آن استفاده کنید. زمانی که صحبت از از پروفیل آلومینیوم پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس به میان می‌آید، اول از همه باید این مورد را در نظر داشته باشید که استفاده از پارتیشن‌ های فریم لس مربوط به زمانی است که شما بخواهید استفاده از پروفیل را تا حد بسیار زیادی کاهش داده و پارتیشن بندی را با دیوارهای شیشه ‌ای تقریبا یکدست انجام دهید

پارتیشن‌ های شیشه‌ ای فریم لس این قابلیت را دارند که فضای بسیار کمی اشغال کنند و به همین دلیل در مکان‌ هایی که با محدودیت فضایی روبرو هستیم، گزینه‌ های بسیار خوبی به شمار می روند. از طرفی استفاده از شیشه باعث می‌شود که نور طبیعی به راحتی در ساختمان شما جریان پیدا کند. وظیفه پروفیل آلومینیوم در پارتیشن شیشه‌ای فریم لس این است که شیشه پارتیشن را نگه دارد. پس به این صورت می‌توان گفت در این پارتیشن‌ ها ما فریم اطراف شیشه را نمی‌ بینیم ولی در اصل یک پروفیل آلومینیومی به ابعاد ۲.۵ در ۳ سانتی متر وجود دارد که با دقت و ظرافت بالایی تولید شده تا علاوه بر داشتن ابعادی کوچک؛ فاکتورهای دیگری مانند طول عمر بالا، ایستایی، استقامت، قدرت و… را نیز دارا باشد.

تمامی این موارد باید حتما در روند تولید این محصولات تست شوند تا به این شکل کیفیت نهایی محصول مورد نظر مناسب باشد. رنگ پروفیل‌ های استفاده شده معمولا نقره‌ای است، اما بسته به سفارش مشتری رنگ این بخش نیز قابل تغییر است. بخش داخلی پروفیل باید به شکلی باشد که بتواند یک شیشه به ضخامت 10 میلیمتر را درون خود جا دهد. استفاده از این نوع پارتیشن به دلیل اینکه یک دست از شیشه ساخته شده مزایای مختلفی را برای شما به همراه خواهد داشت که برخی از مهمترین آنها عبارتند از: “زیبایی و شفافیت فضا، عایق در برابر صدا، گرما و سرما و جلوگیری از انتقال گرد و غبار.” امروزه به صرفه ترین انتخاب برای شما به کار بردن پارتیشن‌ های پیش ساخته هستند.

مزایای پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس مدولار با پروفیل آلومینیومی

یکی از مواردی که در اجرای پارتیشن اداری اهمیت زیادی دارد مدت زمان اجرای آن است، همین موضوع باعث شده که امروزه استفاده از پارتیشن ‌های شیشه ‌ای گزینه خوبی برای شما باشد. البته نکته مهمی که در خصوص استفاده از این پارتیشن ها باید به یاد داشته باشید این است که ممکن است فضای مورد نظر شما به شکلی باشد که امکان استفاده از پارتیشن پیش ساخته در آن نداشته باشید و به همین دلیل تنها راهی که پیش روی خود ببینید سفارش پارتیشن شیشه ‌ای با توجه به فضای مورد نیاز و با در نظر گرفتن شرایط محیط مورد نظر خواهد بود. در ادامه مزایای استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای مدولار را با هم بررسی می‌کنیم.

استفاده از این نوع پارتیشن به شما اجازه می‌دهد که بتوانید در کمترین زمان ممکن پارتیشن بندی فضای مورد نظر خود را انجام دهید. از سوی دیگر باید این موضوع را به یاد داشته باشید که به کارگیری این پارتیشن ‌ها به نیروی کار شما اجازه میدهد که بسیار راحت تر با شرایط وفق پیدا کند.

پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس دوجداره

در مواردی که قدرت عایقی برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار باشد استفاده از پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس دو جداره قطعاً می‌تواند روزانه خوبی برای شما به حساب بیاید. البته این موضوع را نباید فراموش کرد که پروفیل آلومینیوم پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس دو جداره در مواردی خاص ساختاری متفاوت دارد، پروفیل آلومینیومی این پارتیشن‌ ها معمولاً ضخیم تر است. با توجه به مواردی که پیش از این در خصوص این محصولات گفتیم، میتوانید حدس بزنید که آنها فضای بیشتری را نسبت به پارتیشن‌ های شیشه ‌ای معمولی اشغال میکنند و از سوی دیگر هزینه‌ های مربوط به پروفیل آلومینیومی مورد استفاده در آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 

به طورکلی پروفیل به معنی قطعه ‌ای با مقطع ثابت است زمانی که ما در خصوص پروفیل آلومینیوم پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس صحبت می‌کنیم در خصوص قطعه آلومینیومی صحبت می‌کنیم که دارای ایستایی است و مقاومت پارتیشن را تامین می‌ کند. روند تامین مقاومت پارتیشن شیشه ‌ای به این صورت است که محور‌های عمودی پروفیل آلومینیومی به عنوان ستون در نظر گرفته شده و پروفیل سنگین هستند. از سوی دیگر محور افقی پارتیشن‌ های شیشه ‌ای توسط پروفیل آلومینیوم دیگری مهار شده که نقش تیری را دارد و بر روی ستونها سوار شده است.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع مختلفی از پروفیل های آلومینیومی تولید و به بازار عرضه شده اند که بسته به نوع پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس مورد نظر خود میتوانید از آنها استفاده کنید. در ضمن شما می‌توانید در زمان انتخاب و خرید پارتیشن شیشه ای، رنگ پروفیل آلومینیوم مورد نظر خود را نیز بسته به فضای مورد نظرتان را انتخاب کنید. این پروفیل‌ های آلومینیومی معمولا به دو دسته آلومینیوم و آلومینیوم ‌های تو خالی تقسیم می‌شوند. در صورتی که شما نیاز به قدرت ایستایی بالاتری داشته باشید باید سراغ نمونه ‌های توپر بروید و اگر وزن پارتیشن پایین است و می‌توانید از نمونه ‌های تو خالی استفاده کنید. همچنین در شرایطی دیده شده است که پروفیل آلومینیومی مربوط به ستون پارتیشن را از نوع تو پر و پروفیل بخش بالا و پایین را از نوع تو خالی انتخاب میکنند تا به این صورت علاوه بر بالا بردن استحکام، قیمت نهایی از نظر اقتصادی نیز به صرفه باشد