پروفیل اسکای لایت به سقف های شیشه ای می گویند. این سازه با شیشه هایی محکم طراحی می شود که در برابر لرزش و هر گونه باد و توفان مقاوم می باشند.

یکی از خوبی های اسکای لایت این است که به راحتی می توان از نور طبیعی استفاده کرد. اسکای لایت ها در رنگ های گوناگونی ساخته می شوند که بستگی به شیشه دارد. شما می توانید اسکای لایت:

را نصب کنید. از جمله ابزار کاربردی در این نوع سازه شیشه ای، پروفیل اسکای لایت  است که آن را شرکت ها گوناگون تولید می کنند و در این زمینه به کار می برند.

                           

 

اجرای اسکای لایت در اغلب فضاهای بزرگ و کوچک و در ارتفاعات بلند یا کم قابل طراحی می باشد و زیبایی چشم نوازی را ایجاد خواهد کرد. هزینه اجرا و نصب این مدل از اسکای لایت ها یا سقف های روباز نسبت به نوع طراحی خاص و منحصر به فردی که دارند، بسیار خوب و مقرون به صرفه در نظر گرفته شده است.

ساخت و سازهای امروزی این امکان را برای مردم و مهندسان به وجود آورده که از شیوه های نوین و جدید ساختمان سازی بهره گیری نمایند.

در برخی از ساختمان سازی هایی که در دنیای کنونی انجام می گیرد شفافیت و نور حرف اول را می زند به گونه ای که قالب یک سبک از طراحی می شود.

از طرف دیگر گوشزدهایی که در زمینه صرفه جویی در هزینه های انرژی و آب و برق و… می شود نیز باعث شده که ساختمان سازی ها به سبکی کاملا متفاوت کشانیده شوند.

شاید شما نیز به اماکنی برخورد کرده باشید که دارای سقف شیشه ای زیبایی هستند که به خوبی نور خورشید را به فضای داخلی از ساختمان ساطع می نمایند.

به این مدل از سقف های شیشه ای که محدودیتی در استفاده ندارد، اسکای لایت گفته می شود.

لزوم به کارگیری از اسکای لایت ها به حدی بوده که برخی از طراحان به نمونه های مجازی آن نیز روی آورده اند که به آن سقف های مجازی نیز گفته می شود.

از جمله مزایای مهمی که این مدل از سقف ها در اختیار دارند، ایجاد روشنایی طبیعی و گسترده ای است که بدون صرف هزینه فراهم خواهد آورد.